Egyszerű, mégis lenyűgöző dekorációt készíthetsz saját kezűleg. A videóban látható horgolt kopogtató színes, 15 centi átmerőjű horgolható alapból készül. Egyszerűen elkészíthető, mégis különleges hangulatot varázsol az ajtóra vagy a lakás bármely pontjára. Kövesd ezt a lépésről lépésre videós útmutatót, és készítsd el a saját verziódat! Imádni fogod!
Kiindulási alap a horgolható alap
Először is válassz egy 15 centis horgolható alapot, kör alakút. A tavasz beköszöntével olyan alapot válassz, ami az újjászületést, megújulást sugallja. Ilyen a videóban is látható Nyuszipopó nevű alap.
Fonalak és előkészületek
A fonalak színeinek harmonizálása kulcsfontosságú. Azt vizsgáld meg, hogy a kiválasztott horgolható alapon a színes mintázat milyen színárnyalatokból áll össze, és eszerint válogass hozzá fonalakat. Érdemes három árnyalatot kombinálni: két visszafogottabb és egy hangsúlyosabb színt. A hozzá illő pólófonalakat színek szerint megtalálod webáruházunkban, ez segítség lesz a színharmónia kialakításához. Előnyös, ha a pólófonalnak van egy kellemes rugalmassága. A Bármitartó pólófonalakból mindegyik megfelel ennek a kritériumnak, választhatod a Texturált és a Light pólófonalat is.
A szükséges eszközök:
- 15 cm-es horgolható alap
- Pólófonalak három színben
- Horgolótűk: 5,5-es a kezdősorhoz, a külső szegélyhez egy picivel nagyobb, 6-os méretű tűre váltunk, a belső szegélyhez pedig kisebb, 5-ös tűt javaslok.
- Olló
Az oktatóvideóban az alábbi tematika mentén haladunk:
- Kezdősor: 5,5-es méretű tűvel és egy visszafogottabb színű pólófonallal kezdősort készítünk az alap furataiba. A cél egy szép körív elkészítése.
- Szegély kidolgozása: 6-os tűre váltunk és kúszószemsorral is végigmegyünk a köríven, így lesz a kopogtató szegélye nagyon szép.
- Külső szegély:: erőteljesebb színű pólófonalra váltunk, ez fogja keretezni az alkotásunkat. Maradunk a 6-os tűnél és megtanulunk egy mintaegységet, ami áll egy rövidpálcából, egy félpálcából, ugyanoda egy egyráhajtásos pálca és még mindig ugyanoda egy félpálca. Majd ezt ismételjük és megkapjuk a külső szegélyt, ami hasonlítani fog egy virágsziromhoz.
- Belső szegély: eltüntetjük az alap furatait a másik visszafogottabb árnyalatú pólófonallal. Ehhez a pólófonalat picit meghúzzuk és elvékonyítjuk. 5-ös tűre váltunk és körbehorgoljuk a belső szegélyt is.
- Akasztó: áthurkolással akasztót készítünk.
- További díszítés: az elkészült kopogtatónk önmagában is pompás darab, de ha szeretnéd, selyemvirág fejjel vagy masnival tovább csinosíthatod.
Mire tudod használni a kopogtatót?
Az otthonod hangulatát hihetetlenül gyorsan és szemmel láthatóan feldobják a kopogtatók. Ha vendégségbe mész, első benyomásként a kapun vagy bejárati ajtón lévő kopogtatóval szembesülsz. Már akkor érzelmi reakciót vált ki belőled ez a dekoráció, mielőtt még beléptél volna a lakásba.
Figyelünk a részletekre, és egy kopogtató lehet az a kis plusz, ami még a legegyszerűbb bejáratot is igazán különlegessé varázsol. Egy stílusos, ízléses kopogtató nemcsak megragadja a figyelmet és jó benyomást kelt, hanem otthonod egyedi hangulatát és személyiségét is tükrözi.
Otthonod belső terét is dekorálhatod kopogtatóval, hiszen beltéri ajtókra is akaszthatod, a falra, bútorokra is rögzítheted, a mennyezetről is lelógathatod, tavaszi ágdekorációra akaszthatod, de asztaldíszként is megállja a helyét.
Készítsd el saját kezeddel!
Reméljük, hogy ez az útmutató inspirációt adott a saját kopogtatód elkészítéséhez. Ha kipróbáltad, oszd meg a végeredményt a Pólófonalazz velünk! Facebook csoportban, és ne felejts el feliratkozni a YouTube csatornánkra, hogy értesülj az új tartalmakról!